Zajęcia dla maluchów


Wspaniałe przeżycia i rozwój dla twojego dziecka

Zajęcia dla maluchów

ZAJĘCIA MINI PRZEDSZKOLE (ADAPTACYJNE dla dzieci)

Cykliczne spotkania dedykowane dzieciom od 2 do 3,5 lat.

Myślą przewodnią zajęć jest adaptacja, integracja i wszechstronny psychomotoryczny rozwój dzieci.
Tańczymy, śpiewamy, opowiadamy, czytamy, wąchamy i poznajemy smaki, wykorzystujemy techniki plastyczne, sensoryczne i bawimy się! Uczymy obcowania z rówieśnikami, ćwiczymy koncentrację, wykonywanie poleceń i skupianie uwagi. Dzieci uczęszczające na nasze zajęcia łatwiej przystosowują się do nowych warunków. Uczą się nawyków przydatnych w przyszłości np. w przedszkolu, a w czasie zabaw oswajają się z nawiązywaniem prawidłowych relacji i umiejętności współpracy w grupie rówieśników. Maluchy stają się coraz bardziej samodzielne i zaradne. Podczas zajęć wykorzystujemy pedagogikę zabawy, elementy sensoplastyki, plastyke, ćwiczenia logopedyczne. Usprawniamy małą motorykę, percepcję wzrokową, słuchową oraz ruchową.
Oprócz zorganizowanych zajęć będzie również czas na swobodną zabawę. Do dyspozycji są wszystkie atrakcje dostępne na sali zabaw.

Spotkania adaptacyjne dzielimy na trzy fazy:

1. Etap pierwszy: kiedy rodzic aktywnie uczestniczy w zajęciach.
Dziecko oswaja się z nowym miejscem i opiekunką grupy. Zauważa obecność swoich rówieśników. Najważniejszym elementem edukacji w naszych grupach jest uświadomienie dziecku, że zabawa niekoniecznie musi odbywać się tylko z rodzicem. Towarzyszące zajęcia manualne pobudzą wyobraźnię, elementy gimnastyki zapewnią prawidłowy rozwój fizyczny, zabawy ruchowe dostarczą mnóstwo uśmiechu przy niewielkim wysiłku. (wrzesień-luty)
2. Etap drugi:  gdy rodzic stopniowo się wycofuje, a opiekun grupy przejmuje inicjatywę. Czas zabawy dziecka to czas wolny dla dorosłego. Chwila relaksu przy ulubionej książce, popijając aromatyczną kawę plus widok zadowolonego i uśmiechniętego dziecka. (marzec-czerwiec)
3. Etap trzeci:  gdy rodzic może pozostawić swoje dziecko wyłącznie z opiekunką grupy, rodzice lub dzieci nie gotowe na ten krok pozostają z grupą. (lipiec-sierpień)

Zajęcia prowadzone są w formie zabaw z elementami edukacyjnymi z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka, zajęciom towarzyszy motyw przewodni zajęć. Współpracujemy z rodzicami, utrwalamy przebieg zajęć na zdjęciach. Mama, tata, babcia czy niania, którzy towarzyszą dziecku ma okazję rozmów z innymi rodzicami i możliwość wymiany doświadczeń.

Czas trwania spotkania 45 minut + 15 minut dowolnej zabawy na placu.
Zajęcia odbywają się w: poniedziałki, środy i piątki

prowadząca Agnieszka
Grupa wiekowa 2-3,5 lat

 

JĘZYK ANGIELSKI metodą Montessori

DZIECI 2,5-4,5 lat
Już dzisiaj Twoje dziecko może rozpocząć przygodę z alfabetem i odkrywać magię czytania swoich pierwszych słów po angielsku!
Mózg dziecka jest podatny na naukę języków obcych, ponieważ nie ma barier, które mogą pojawić się wraz z wiekiem. Nie uczymy się języka w sposób bierny, ale poprzez interakcję z otoczeniem, dlatego tzw. osłuchiwanie się z językiem to nie wszystko. Stworzenie dziecku warunków do interakcji z innymi, sprawia, że nauka języka angielskiego staje się czymś zupełnie naturalnym. Maluchy nie zawsze rozumieją wszystko, ale pojmują sens wypowiedzi – rozumiejąc kilka słów, rozszyfrowują znaczenie całości. Zachęcone, szybko zaczną stosować swoje umiejętności ,,wychwytywania” sensu w wypowiedziach angielskich.
Zapraszamy na nasze zajęcia, na których przed Twoim dzieckiem otworzy się świat nowych wrażeń, poznawania literek, słówek oraz zabawy w języku angielskim. Nie czekaj, aż minie czas, kiedy dziecko naturalnie może przyswoić obcy język. Dzieci są jak gąbki i większość tej wiedzy przyswajają bez wysiłku, nikt ich celowo nie uczy. Zamiast tego uczą się, żyjąc, obserwując, słuchając i czując. To właśnie Maria Montessori zdefiniowała jako chłonny umysł, a tę metodę najczęściej stosuję w swojej pracy.

Zajęcia prowadzi Dominika Nowakowska nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu dzieci języka angielskiego. Jej misją jest sprawienie, aby nauka języka angielskiego była dla dzieci odkrywaniem nowych słów i struktur językowych bez większego wysiłku, oraz sprawienie, aby była to ciekawa dla nich przygoda z dostosowanym do wieku materiałem językowym. Jest absolwentką anglistyki oraz magistrem pedagogiki. Doświadczenia zawodowego nabyła ucząc dzieci w każdym wieku od żłobka po uczniów szkoły podstawowej. Obecnie uczy języka angielskiego w placówce Montessori. Prywatnie jest mamą trójki dwujęzycznych dzieci: Martyny, Mieszka i Noego.

Prowadząca: Dominika
Grupa wiekowa 2,5-4,5 lat

 

 

SENSORYCZNE

dla niemowląt od 6- 24 mies.
Zajęcia głównie skoncentrowane na zabawach sensorycznych, pomożemy maluchowi w odrywaniu świata przy pomocy zmysłów. Na zajęciach pojawią się elementy pedagogiki M. Montessori oraz elementy ułatwionej komunikacji. Będziemy dobrze się bawić rozwijając przy tym motorykę mała i dużą. Maluszki na takich zajęciach będą mały idealną okazję do rozwoju sfery społecznej i emocjonalnej, integracji z dziećmi.

Zajęcia ogólnorozwojowe, wspierające i stymulujące rozwój psychomotoryczny u dzieci, ćwiczenia dużej i małej motoryki, rozwijanie zmysłów poprzez zabawy, techniki plastyczne, sensoryczne, będziemy śpiewać, słuchać, wąchać i poznawać smaki. Na zajęciach będziemy oddziaływać na zmysły aby wspierać wszechstronny rozwój dziecka poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej w oparciu techniki plastyczne. W trakcie zajęć będziemy wsypywać, wysypywać, mazać, malować, stemplować, gnieść, wąchać, smakować. Będziemy brudzić się od stóp do głów! I nie o to nam chodzi, co z tego wszystkiego wyjdzie, ale o proces, aktywność, działanie. O rozbudzenie ciekawości świata i chęci doświadczania.

prowadząca Agnieszka
Grupa wiekowa 6-24 mies.

 

GORDONKI , zajęcia umuzykalniające

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt 6-24 mies.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o koncepcję Edwina Eliasa Gordona, niezwykłego pedagoga oraz psychologa muzyki (również kontrabasisty jazzowego), który przez wiele lat obserwował w  jaki sposób dzieci uczą się muzyki. Porównał on naukę muzyki do procesu przyswajania języka ojczystego. Podobnie jak dziecko, zanim zacznie mówić pierwsze słowa, słucha języka w jakim mówią jego rodzice, tak samo celem naszych zajęć jest zanurzenie dziecka w świecie jak najbardziej zróżnicowanej muzyki. Ważnym elementem zajęć jest, aby muzyka wykonywana była na
instrumencie, który jest nam najbliższy, czyli głosem, „na żywo”, bez
akompaniamentu oraz początkowo bez słów (słowa mogą odwracać uwagę dziecka od dźwięków).
Nasze muzyczne spotkania składają się z:
– śpiewanek w różnych skalach
– rytmiczanek w różnych metrach
– melodycznych i rytmicznych motywów (pozwala to maluszkom na
gromadzenie słownika muzycznego)
– krótkich fragmentów ciszy(w ciszy rozwija się tak ważna dla nas audiacja
czyli słyszenie i rozumienie muzyki „w myślach”)

W poznawaniu muzyki pomaga płynny ruch oraz kolorowe rekwizyty. W naszym małym muzycznym świecie dzieci mogą reagować na muzykę tak jak chcą i jak są na to gotowe. Dzieci uczęszczające na tego typu zajęcia szybciej zaczynają mówić i śpiewać oraz chętniej improwizują, rozwijają się ich zdolności muzyczne, w mózgu powstają nowe połączenia nerwowe co w przyszłości ułatwi naukę języków obcych czy matematyki.

Prowadzaca zajęcia Anna Kubiak jest absolwentką Akademii Muzycznej im.Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie ukończyła Edukację Muzyczną, Chóralistkę i Muzykę Kościelną. Jest nauczycielką muzyki w przedszkolu, prowadzi również chóry, uczy gry na  fortepianie. Jej pasją jest umuzykalnianie dzieci głównie korzystając z Teorii Uczenia się Muzyki Edwina E. Gordona. Obecnie kontynuuje również studia na kierunku Śpiew Historyczny.

Prowadząca: Anna

Grupa wiekowa 6-24 mies.

 

POMYSŁY NA ZMYSŁY poznawcze + sensoryka

Cykl zajęć wspierających wielozmysłowy rozwój małych dzieci od 2,5 do 4,5 lat

Ogólnorozwojowe spotkanai zostały przygotowane specjalnie dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów. Program zajeć oparty jest na naturalnej potrzebie zabawy, chęci poznawania świata i spontanicznosci maluchów. Prowadzone w kameralnej grupie zabawy wspomagają wszechstronny rozwój dzieci i inspirują rodziców jak w ciekawy i bezpieczny sposób rozwijać wszystkie zmysły. Podczas spotkań dzieci angażowane są w radosne aktywności, uczą się samodzielności myślenia i interakcji z innymi uczestnikami. Dla rodziców to szansa na poszerzenie własnych umiejętności wychowawczych, wymianę doświadczeń z innymi rodzicami. Każde spotkanie to nowa przygoda, która pomoże waszym maluchom rozwinąć skrzydła. Po zajęciach jest też czas swobodnej zabawy na sali zabaw.

Pomysły na zmysły to:

  • aktywne spędzenie czasu z dzieckiem
  • twórcze aktywności z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów min. chusty animacyjnej, instrumentów muzycznych, toru przeszkód, piórek, woreczków, bum bum rurek, woreczków, szarf, kolorowych apaszek, farb itp oraz przedmiotów codziennego użytku, mąki, ziaren, galaretki, kiślu, piasku i innych
  • rozwijanie zachowań społecznych
  • rozwój intelektualny, rozwój wyobraźni, twórczości, kreatywności, małej i dużej motoryki

Aktywności i zajęcia inspirowane min metodą Ruchu Rozwijającego, Zabawami fundamentalnymi, Integracją sensoryczną oraz Pedagogiką Zabawy z wykorzystaniem wielu piosenek, zabaw muzycznych i ruchowych.

Prowadząca Agnieszka
Grupa wiekowa 2,5-4,5 lat

tel. 501 581 369

e-mail: rytmizabawa.opole@gmail.com

facebook.com/rytmizabawa