Zajęcia dla maluchów


Wspaniałe przeżycia i rozwój dla twojego dziecka

Zajęcia dla maluchów

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE (ogólnorozwojowe dla dzieci)

Cykliczne spotkania dedykowane dzieciom od 2 do 4 lat.

Myślą przewodnią zajęć jest adaptacja, integracja i wszechstronny psychomotoryczny rozwój dzieci.
Tańczymy, śpiewamy, opowiadamy, czytamy, wąchamy i poznajemy smaki, wykorzystujemy techniki plastyczne, sensoryczne i bawimy się! Uczymy obcowania z rówieśnikami, ćwiczymy koncentrację, wykonywanie poleceń i skupianie uwagi. Dzieci uczęszczające na nasze zajęcia łatwiej przystosowują się do nowych warunków. Uczą się nawyków przydatnych w przyszłości np. w przedszkolu, a w czasie zabaw oswajają się z nawiązywaniem prawidłowych relacji i umiejętności współpracy w grupie rówieśników. Maluchy stają się coraz bardziej samodzielne i zaradne. Podczas zajęć wykorzystujemy pedagogikę zabawy, elementy sensoplastyki, plastyke, ćwiczenia logopedyczne. Usprawniamy małą motorykę, percepcję wzrokową, słuchową oraz ruchową.
Oprócz zorganizowanych zajęć będzie również czas na swobodną zabawę. Do dyspozycji są wszystkie atrakcje dostępne na sali zabaw.

Spotkania adaptacyjne dzielimy na trzy fazy:

1. Etap pierwszy: kiedy rodzic aktywnie uczestniczy w zajęciach.
Dziecko oswaja się z nowym miejscem i opiekunką grupy. Zauważa obecność swoich rówieśników. Najważniejszym elementem edukacji w naszych grupach jest uświadomienie dziecku, że zabawa niekoniecznie musi odbywać się tylko z rodzicem. Towarzyszące zajęcia manualne pobudzą wyobraźnię, elementy gimnastyki zapewnią prawidłowy rozwój fizyczny, zabawy ruchowe dostarczą mnóstwo uśmiechu przy niewielkim wysiłku.
2. Etap drugi:  gdy rodzic stopniowo się wycofuje, a opiekun grupy przejmuje inicjatywę. Czas zabawy dziecka to czas wolny dla dorosłego. Chwila relaksu przy ulubionej książce, popijając aromatyczną kawę plus widok zadowolonego i uśmiechniętego dziecka.
3. Etap trzeci:  gdy rodzic może pozostawić swoje dziecko wyłącznie z opiekunką grupy, rodzice lub dzieci nie gotowe na ten krok pozostają z grupą.
Zajęcia prowadzone są w formie zabaw z elementami edukacyjnymi z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka, zajęciom towarzyszy motyw przewodni zajęć. Współpracujemy z rodzicami, utrwalamy przebieg zajęć na zdjęciach. Mama, tata, babcia czy niania, którzy towarzyszą dziecku ma okazję rozmów z innymi rodzicami i możliwość wymiany doświadczeń.

Czas trwania spotkania 45 minut + 15 minut samodzielnej zabawy na placu.
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu: poniedziałki, środy

prowadząca Agnieszka
Grupa wiekowa 2-4 lat

MINI PRZEDSZKOLE

MINI PRZEDSZKOLE -Zajęcia adaptacyjne przeznaczone dla dzieci 2 -4,5 letnich nie uczęszczających do przedszkola. W zajęciach dziecko bierze udział wraz z Rodzicem w etapie późniejszym jest możliwość pozostawienia dziecka z opiekunem. Pod opieką pedagoga dzieci uczestniczą w szeregu aktywności rozwijających mowę, motorykę małą oraz dużą, umiejętności poznawcze, sprawność manualną , samodzielność oraz dojrzałość społeczną i emocjonalną. Zajęcia opierają się na elementach przedszkolnej podstawy programowej. Przykładowe tematy zajęć: Owoce, W lesie itd. We wszystkich zadaniach edukacyjnych dzieci biorą czynny udział, współdziałając indywidualnie oraz grupowo.
Zajęcia w Mini Przedszkolu pozwolą dziecku na zrobienie pierwszych samodzielnych kroków, pomogą wejść w nowe środowisko Dziecko będzie lepiej przygotowane do rozstania z rodzicami oraz zmniejszy swój stres wynikający z pierwszych dni w przedszkolu. Dziecko ma szansę zobaczyć, że można świetnie się bawić nie tylko w domu pod opieką rodzica. Maluch pozna nowe miejsce, dzieci w grupie oraz nauczyciela. Zapraszamy Rodziców którzy już dziś myślą o przyszłości swego dziecka.

Podczas zajęć będzie realizowana podstawa programowa. Dzieci będą rozwijały umiejętności z zakresu:
1. Ogólnej  sprawności ruchowej
2. Samodzielności
3. Dojrzałości społecznej
4. Sprawności manualnej
5. Posługiwania się mową
6. Czynności poznawczych
7. obszaru edukacji matematycznej

Zajęcia będą miały charakter edukacyjny poprzez zabawę z wykorzystaniem różnych metod z zakresu pedagogiki takich jak:

 • Czynnościowe nauczanie matematyki wg koncepcji prof. Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej
 • Kinezjologia edukacyjna Paula Dennisona
 • Pedagogika zabawy Klanza
 • Metody twórczych zajęć ruchowych: gimnastyka Rudolfa Labana
 • Metoda Carla Orffa
 • Zabawy badawcze, doświadczania, obserwacje przyrodnicze
 • Metoda Porannego Kręgu
 • Metoda M. Montessorii

prowadząca Agnieszka
Grupa wiekowa 2-4,5 lat

 

 

SENSORYCZNE

od 6 miesiąca do 2 lat.
Zajęcia głównie skoncentrowane na zabawach sensorycznych, pomożemy maluchowi w odrywaniu świata przy pomocy zmysłów. Na zajęciach pojawią się elementy pedagogiki M. Montessori oraz elementy ułatwionej komunikacji. Będziemy dobrze się bawić rozwijając przy tym motorykę mała i dużą. Maluszki na takich zajęciach będą mały idealną okazję do rozwoju sfery społecznej i emocjonalnej, integracji z dziećmi.

Zajęcia ogólnorozwojowe, wspierające i stymulujące rozwój psychomotoryczny u dzieci, ćwiczenia dużej i małej motoryki, rozwijanie zmysłów poprzez zabawy, techniki plastyczne, sensoryczne, będziemy śpiewać, słuchać, wąchać i poznawać smaki. Na zajęciach będziemy oddziaływać na zmysły aby wspierać wszechstronny rozwój dziecka poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej w oparciu techniki plastyczne. W trakcie zajęć będziemy wsypywać, wysypywać, mazać, malować, stemplować, gnieść, wąchać, smakować. Będziemy brudzić się od stóp do głów! I nie o to nam chodzi, co z tego wszystkiego wyjdzie, ale o proces, aktywność, działanie. O rozbudzenie ciekawości świata i chęci doświadczania.

prowadząca Agnieszka
Grupa wiekowa 6-24 mies.

Do-re-mi Melodies, język angielski z muzyką

Kiedy jest najlepszy moment, aby rozpocząć edukację muzyczną i naukę języka obcego?
Jak najszybciej !!! Jeśli Twoje dziecko mieści się w przedziale wiekowym 0-7 lat to właśnie TERAZ jest czas, w którym przechodzi okres sensytywny, zarówno dla rozwoju muzycznego, jak i dla nauki języka. Czym jest okres sensytywny ? Jest to czas, w którym organizm dziecka jest szczególnie podatny na rozwój w konkretnej dziedzinie, można powiedzieć, organizm dziecka całym sobą chce rozwinąć konkretną umiejętność.
Zajęcia do-re-mi MELODIES to korzystanie z naturalnych predyspozycji dzieci. Stwarzamy środowisko z wartościową muzyką, bawimy się dźwiękami i jednocześnie uczymy angielskiego. Chcemy, aby dzieci czuły się bardzo dobrze na zajęciach, wychodziły z nich z uśmiechem na buzi i nawet nie zauważały procesu uczenia się. Forma zajęć oparta jest na wielu koncepcjach edukacji muzycznej m. in. Z. Kodayl-a, E. J. Dalcroza, E. Gordona, Batti Strauss. Repertuar zajęć składa się z utworów śpiewników „Pomelody”, autorskich kompozycji prowadzącej zajęcia, a także utworów z tak zwanego „kanonu muzyki” m. in. klasycznej, jazzowej, etc.

Prowadząca: Monika

Grupa wiekowa 0-4 lat

 

POMYSŁY NA ZMYSŁY

Cykl zajęć wspierających wielozmysłowy rozwój małych dzieci od 1,5 do 4 lat

Ogólnorozwojowe spotkanai zostały przygotowane specjalnie dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów. Program zajeć oparty jest na naturalnej potrzebie zabawy, chęci poznawania świata i spontanicznosci maluchów. Prowadzone w kameralnej grupie zabawy wspomagają wszechstronny rozwój dzieci i inspirują rodziców jak w ciekawy i bezpieczny sposób rozwijać wszystkie zmysły. Podczas spotkań dzieci angażowane są w radosne aktywności, uczą się samodzielności myślenia i interakcji z innymi uczestnikami. Dla rodziców to szansa na poszerzenie własnych umiejętności wychowawczych, wymianę doświadczeń z innymi rodzicami. Każde spotkanie to nowa przygoda, która pomoże waszym maluchom rozwinąć skrzydła. Po zajęciach jest też czas swobodnej zabawy na sali zabaw.

Pomysły na zmysły to:

 • aktywne spędzenie czasu z dzieckiem
 • twórcze aktywności z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów min. chusty animacyjnej, instrumentów muzycznych, toru przeszkód, piórek, woreczków, bum bum rurek, woreczków, szarf, kolorowych apaszek, farb itp oraz przedmiotów codziennego użytku, mąki, ziaren, galaretki, kiślu, piasku i innych
 • rozwijanie zachowań społecznych
 • rozwój intelektualny, rozwój wyobraźni, twórczości, kreatywności, małej i dużej motoryki

Aktywności i zajęcia inspirowane min metodą Ruchu Rozwijającego, Zabawami fundamentalnymi, Integracją sensoryczną oraz Pedagogiką Zabawy z wykorzystaniem wielu piosenek, zabaw muzycznych i ruchowych.

prowadząca Joanna
Grupa wiekowa 1,5-4 lat

tel. 501 581 369

e-mail: rytm.opole@poczta.fm

facebook.com/rytmizabawa