Zajęcia dla maluchów


Wspaniałe przeżycia i rozwój dla twojego dziecka

Zajęcia dla maluchów

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE (ogólnorozwojowe dla dzieci)

Cykliczne spotkania dedykowane dzieciom od 2 do 3 lat.

Myślą przewodnią zajęć jest adaptacja, integracja i wszechstronny psychomotoryczny rozwój dzieci.
Tańczymy, śpiewamy, opowiadamy, czytamy, wąchamy i poznajemy smaki, wykorzystujemy techniki plastyczne, sensoryczne i bawimy się! Uczymy obcowania z rówieśnikami, ćwiczymy koncentrację, wykonywanie poleceń i skupianie uwagi. Dzieci uczęszczające na nasze zajęcia łatwiej przystosowują się do nowych warunków. Uczą się nawyków przydatnych w przyszłości np. w przedszkolu, a w czasie zabaw oswajają się z nawiązywaniem prawidłowych relacji i umiejętności współpracy w grupie rówieśników. Maluchy stają się coraz bardziej samodzielne i zaradne. Podczas zajęć wykorzystujemy pedagogikę zabawy, elementy sensoplastyki, plastyke, ćwiczenia logopedyczne. Usprawniamy małą motorykę, percepcję wzrokową, słuchową oraz ruchową.
Oprócz zorganizowanych zajęć będzie również czas na swobodną zabawę. Do dyspozycji są wszystkie atrakcje dostępne na sali zabaw.

Spotkania adaptacyjne dzielimy na trzy fazy:

1. Etap pierwszy: kiedy rodzic aktywnie uczestniczy w zajęciach.
Dziecko oswaja się z nowym miejscem i opiekunką grupy. Zauważa obecność swoich rówieśników. Najważniejszym elementem edukacji w naszych grupach jest uświadomienie dziecku, że zabawa niekoniecznie musi odbywać się tylko z rodzicem. Towarzyszące zajęcia manualne pobudzą wyobraźnię, elementy gimnastyki zapewnią prawidłowy rozwój fizyczny, zabawy ruchowe dostarczą mnóstwo uśmiechu przy niewielkim wysiłku.
2. Etap drugi:  gdy rodzic stopniowo się wycofuje, a opiekun grupy przejmuje inicjatywę. Czas zabawy dziecka to czas wolny dla dorosłego. Chwila relaksu przy ulubionej książce, popijając aromatyczną kawę plus widok zadowolonego i uśmiechniętego dziecka.
3. Etap trzeci:  gdy rodzic może pozostawić swoje dziecko wyłącznie z opiekunką grupy, rodzice lub dzieci nie gotowe na ten krok pozostają z grupą.
Zajęcia prowadzone są w formie zabaw z elementami edukacyjnymi z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka, zajęciom towarzyszy motyw przewodni zajęć. Współpracujemy z rodzicami, utrwalamy przebieg zajęć na zdjęciach. Mama, tata, babcia czy niania, którzy towarzyszą dziecku ma okazję rozmów z innymi rodzicami i możliwość wymiany doświadczeń.

Czas trwania spotkania 45 minut + 15 minut samodzielnej zabawy na placu.
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu: poniedziałki, środy

Cena za miesiąc uczestnictwa
2 razy w tygodniu 179 zł

prowadząca Agnieszka
Grupy 2+

MINI PRZEDSZKOLE

„Mini Przedszkole” zajęcia adaptacyjno – edukacyjne dla Dzieci: 3-4 letnich. Są to zajęcia 3h przeznaczone dla dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola. Dziecko pozostaje pod opieką nauczyciela. Rodzice odbierają dziecko po 3h. Dzieci pod fachową opieką uczestniczą w zabawach muzyczno- ruchowych, sportowych oraz zajęciach plastycznych. Powoli zapoznają się z kolegami nowym środowiskiem i nową formą spędzania wolnego czasu. Zapewniamy warunki, w których mogą stopniowo rozwijać więzi społeczne, uczyć się zgodnej zabawy z rówieśnikami. Dzięki zajęciom w „Mini Przedszkolu” mają okazję rozwijać wyobraźnię, odkrywać w sobie nowe talenty oraz doskonalić umiejętności. Nasze zajęcia w „Mini Przedszkolu” pozwalają dzieciom na zrobienie pierwszych samodzielnych kroczków. Zachęcamy do udziału we wspólnej zabawie, która na pewno pomoże w przyszłości w tych pierwszych trudniejszych dniach przedszkolnych. Metoda „małych kroków” jest sprawdzona przez  doświadczonych pedagogów i polecana dla rodziców myślących już dziś o przyszłości swojego dziecka w nowym przedszkolu. Warto spróbować i ułatwić dziecku wejście w nowe środowisko.

Podczas zajęć będzie realizowana podstawa programowa. Dzieci będą rozwijały umiejętności z zakresu:
1. Ogólnej  sprawności ruchowej
2. Samodzielności
3. Dojrzałości społecznej
4. Sprawności manualnej
5. Posługiwania się mową
6. Czynności poznawczych
7. obszaru edukacji matematycznej

Zajęcia będą miały charakter edukacyjny poprzez zabawę z wykorzystaniem różnych metod z zakresu pedagogiki takich jak:

 • Czynnościowe nauczanie matematyki wg koncepcji prof. Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej
 • Kinezjologia edukacyjna Paula Dennisona
 • Pedagogika zabawy Klanza
 • Metody twórczych zajęć ruchowych: gimnastyka Rudolfa Labana
 • Metoda Carla Orffa
 • Zabawy badawcze, doświadczania, obserwacje przyrodnicze
 • Metoda Porannego Kręgu
 • Metoda M. Montessorii

Cena za miesiąc uczestnictwa
1 raz w tygodniu 2h 159 zł

prowadząca Agnieszka
Grupa 2,5+

 

 

SENSORYCZNE

od 6 miesiąca do 2 lat.
Zajęcia głównie skoncentrowane na zabawach sensorycznych, pomożemy maluchowi w odrywaniu świata przy pomocy zmysłów. Na zajęciach pojawią się elementy pedagogiki M. Montessori oraz elementy ułatwionej komunikacji. Będziemy dobrze się bawić rozwijając przy tym motorykę mała i dużą. Maluszki na takich zajęciach będą mały idealną okazję do rozwoju sfery społecznej i emocjonalnej, integracji z dziećmi.

Zajęcia ogólnorozwojowe, wspierające i stymulujące rozwój psychomotoryczny u dzieci, ćwiczenia dużej i małej motoryki, rozwijanie zmysłów poprzez zabawy, techniki plastyczne, sensoryczne, będziemy śpiewać, słuchać, wąchać i poznawać smaki. Na zajęciach będziemy oddziaływać na zmysły aby wspierać wszechstronny rozwój dziecka poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej w oparciu techniki plastyczne. W trakcie zajęć będziemy wsypywać, wysypywać, mazać, malować, stemplować, gnieść, wąchać, smakować. Będziemy brudzić się od stóp do głów! I nie o to nam chodzi, co z tego wszystkiego wyjdzie, ale o proces, aktywność, działanie. O rozbudzenie ciekawości świata i chęci doświadczania.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu.
Cena za miesiąc uczestnictwa
1 raz w tygodniu 99 zł/ 2 razy w tygodniu 159 zł

prowadząca Agnieszka
Grupy 6 mies.+

POMYSŁY NA ZMYSŁY

Cykl zajęć wspierających wielozmysłowy rozwój małych dzieci od 1 do 3 lat

Ogólnorozwojowe spotkanai zostały przygotowane specjalnie dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów. Program zajeć oparty jest na naturalnej potrzebie zabawy, chęci poznawania świata i spontanicznosci maluchów. Prowadzone w kameralnej grupie zabawy wspomagają wszechstronny rozwój dzieci i inspirują rodziców jak w ciekawy i bezpieczny sposób rozwijać wszystkie zmysły. Podczas spotkań dzieci angażowane są w radosne aktywności, uczą się samodzielności myślenia i interakcji z innymi uczestnikami. Dla rodziców to szansa na poszerzenie własnych umiejętności wychowawczych, wymianę doświadczeń z innymi rodzicami. Każde spotkanie to nowa przygoda, która pomoże waszym maluchom rozwinąć skrzydła. Po zajęciach jest też czas swobodnej zabawy na sali zabaw.

Pomysły na zmysły to:

 • aktywne spędzenie czasu z dzieckiem
 • twórcze aktywności z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów min. chusty animacyjnej, instrumentów muzycznych, toru przeszkód, piórek, woreczków, bum bum rurek, woreczków, szarf, kolorowych apaszek, farb itp oraz przedmiotów codziennego użytku, mąki, ziaren, galaretki, kiślu, piasku i innych
 • rozwijanie zachowań społecznych
 • rozwój intelektualny, rozwój wyobraźni, twórczości, kreatywności, małej i dużej motoryki

Aktywności i zajęcia inspirowane min metodą Ruchu Rozwijającego, Zabawami fundamentalnymi, Integracją sensoryczną oraz Pedagogiką Zabawy z wykorzystaniem wielu piosenek, zabaw muzycznych i ruchowych.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu
Cena za miesiąc uczestnictwa 99zł
prowadząca Agnieszka
Grupa 1+

tel. 501 581 369, 77 441 33 85

e-mail: rytm.opole@poczta.fm

facebook.com/rytmizabawa