Zajęcia dla przedszkolaków


Wspaniałe przeżycia i rozwój dla twojego dziecka

Zajęcia dla przedszkolaków

MALI ODKRYWCY kółko naukowe

Zajęcia których ważnym elementem jest rozbudzanie pasji poznawania świata poprzez różne eksperymenty, fizyczne, chemiczne, przyrodnicze. Zajęcia rozwijają samodzielność myślenia, kreatywność, spostrzegawczość, koncentrację uwagi. Dzieci poznają świat barw, tajemnice wody, zjawiska przyrodnicze, fizyczne, chemiczne i wiele innych obszarów tematycznych. Wszyscy uczestnicy będą aktywnie uczestniczyć w doświadczeniach i eksperymentach.

Grupy wiekowe: 3-6 lat

 

JĘZYK ANGIELSKI z plastyką 

Język przekazujemy w atrakcyjnie aktywnie, kreatywnie, dynamicznie poprzez zabawy językowe, ruch, gry, piosenki. Wykorzystujemy zabawki edukacyjne, flash cards, przedmioty codziennego użytku. Na zajęciach realizowana jest także praca plastyczna powiązane ściśle z tematem danych zajęć.

Grupa wiekowa 4-6 lat

 

BABY DANCE 

Ruch przy muzyce jest ulubioną formą zajęć dla dzieci, ponieważ pozwala odreagować napięcia, daje możliwość radosnego i spontanicznego spędzenia czasu. Przygotowujemy oryginalne układy choreograficzne na bazie tańca współczesnego i disco. Przygotowujemy pokazy taneczne dla rodziców prezentujące zdobyte umiejętności dzieci. Zajęcia rozpoczyna rozgrzewka, ćwiczenia ruchowe i improwizacyjne a kończą zabawy przy muzyce, które mają kształtować wyobraźnię ruchową. Zajęcia wspomagają rozwój dziecka poprzez kształtowanie prawidłowej postawy ciała, usprawnienie motoryki, wyrobienie poczucia rytmu, słuchu, płynności ruchów.

Grupa wiekowa 2-4 lat

Warsztaty plastyczne 

Na tych zajęciach będziemy realizować różnorodne tematy plastyczne, każde dziecko w sposób naturalny rozwinie zdolności abstrakcyjnego myślenia, kreatywności, poćwiczy zdolności manualne, będziemy rysować, malować, stemplować, gnieść, wąchać,smakować. Będziemy brudzić się i tworzyć. Podczas prac manualnych będziemy stosować różne techniki, farby, gips, plastelinę, modelinę, koraliki, prasowanki, wycinanki, styropian, masy plastyczne i inne.

Prowadząca: Kamila

Grupy wiekowe: 3-6 lat

 

Do-re-mi Melodies, język angielski z muzyką

Kiedy jest najlepszy moment, aby rozpocząć edukację muzyczną i naukę języka obcego?
Jak najszybciej !!! Jeśli Twoje dziecko mieści się w przedziale wiekowym 0-7 lat to właśnie TERAZ jest czas, w którym przechodzi okres sensytywny, zarówno dla rozwoju muzycznego, jak i dla nauki języka. Czym jest okres sensytywny ? Jest to czas, w którym organizm dziecka jest szczególnie podatny na rozwój w konkretnej dziedzinie, można powiedzieć, organizm dziecka całym sobą chce rozwinąć konkretną umiejętność.
Zajęcia do-re-mi MELODIES to korzystanie z naturalnych predyspozycji dzieci. Stwarzamy środowisko z wartościową muzyką, bawimy się dźwiękami i jednocześnie uczymy angielskiego. Chcemy, aby dzieci czuły się bardzo dobrze na zajęciach, wychodziły z nich z uśmiechem na buzi i nawet nie zauważały procesu uczenia się. Forma zajęć oparta jest na wielu koncepcjach edukacji muzycznej m. in. Z. Kodayl-a, E. J. Dalcroza, E. Gordona, Batti Strauss. Repertuar zajęć składa się z utworów śpiewników „Pomelody”, autorskich kompozycji prowadzącej zajęcia, a także utworów z tak zwanego „kanonu muzyki” m. in. klasycznej, jazzowej, etc.

Prowadząca: Monika

Grupa wiekowa 3-6 lat

tel. 501 581 369, 77 441 33 85

e-mail: rytm.opole@poczta.fm

facebook.com/rytmizabawa