Zajęcia dla przedszkolaków


Wspaniałe przeżycia i rozwój dla twojego dziecka

Zajęcia dla przedszkolaków, uczniów klas 1-3

JĘZYK ANGIELSKI metodą Montessori

DZIECI 2,5-4,5 lat
Już dzisiaj Twoje dziecko może rozpocząć przygodę z alfabetem i odkrywać magię czytania swoich pierwszych słów po angielsku!
Mózg dziecka jest podatny na naukę języków obcych, ponieważ nie ma barier, które mogą pojawić się wraz z wiekiem. Nie uczymy się języka w sposób bierny, ale poprzez interakcję z otoczeniem, dlatego tzw. osłuchiwanie się z językiem to nie wszystko. Stworzenie dziecku warunków do interakcji z innymi, sprawia, że nauka języka angielskiego staje się czymś zupełnie naturalnym. Maluchy nie zawsze rozumieją wszystko, ale pojmują sens wypowiedzi – rozumiejąc kilka słów, rozszyfrowują znaczenie całości. Zachęcone, szybko zaczną stosować swoje umiejętności ,,wychwytywania” sensu w wypowiedziach angielskich.
Zapraszamy na nasze zajęcia, na których przed Twoim dzieckiem otworzy się świat nowych wrażeń, poznawania literek, słówek oraz zabawy w języku angielskim. Nie czekaj, aż minie czas, kiedy dziecko naturalnie może przyswoić obcy język. Dzieci są jak gąbki i większość tej wiedzy przyswajają bez wysiłku, nikt ich celowo nie uczy. Zamiast tego uczą się, żyjąc, obserwując, słuchając i czując. To właśnie Maria Montessori zdefiniowała jako chłonny umysł, a tę metodę najczęściej stosuję w swojej pracy.

DZIECI 5-6 letnie
Dzieci są jak gąbki i większość tej wiedzy przyswajają bez wysiłku, nikt ich celowo nie uczy. Zamiast tego uczą się, żyjąc, obserwując, słuchając i czując.      To właśnie Maria Montessori zdefiniowała jako chłonny umysł. Nawet nie musisz wierzyć w to, że dziecko może nauczyć się czytania w tak wczesnym wieku, ponieważ dziecko uczy się języka (zarówno ojczystego jak i obcego) poprzez różne zmysły słuchając, obserwując oraz poprzez częstą powtarzalność w różnych kontekstach, przyswaja słowa i wyrażenia oraz ich znaczenie już na zawsze.
Na naszych zajęciach Twoje dziecko będzie potrafiło rozpoznawać a następnie czytać jedno, potem dwusylabowe słowa, aby w końcu czytać pierwsze zdania. To wspaniały strat dla dziecka w świat języków obcych. Nie czekaj aż dziecko pójdzie do szkoły. Teraz ma szansę aby pokochać naukę, która może przebiegać bez wysiłku, z dostosowanym materiałem dla dziecka w jego wieku.

DZIECI  7-10 letnie
Jeśli chcesz aby Twoje dziecko miało większy zasób słownictwa niż w szkole oraz przyswajało struktury językowe bez wysiłku pracując z materiałami dostosowanymi do jego poziomu i potrzeb – zapisz je na zajęcia językowe w Rytm i zabawa. Na naszych zajęciach Twoje dziecko uwierzy, że język obcy nie musi być trudny!
W klasach I-III dzieci uczą się języka w dużych grupach w szkole, a to nie umożliwia im prawdziwą naukę języka. Stwórz warunki swojemu dziecku, aby mogło poczuć, że osiąga sukces i czuje się swobodnie podczas zajęć językowych.

ZAJĘCIA PROWADZI Dominika Nowakowska nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu dzieci języka angielskiego. Jej misją jest sprawienie, aby nauka języka angielskiego była dla dzieci odkrywaniem nowych słów i struktur językowych bez większego wysiłku, oraz sprawienie, aby była to ciekawa dla nich przygoda z dostosowanym do wieku materiałem językowym. Jest absolwentką anglistyki oraz magistrem pedagogiki. Doświadczenia zawodowego nabyła ucząc dzieci w każdym wieku od żłobka po uczniów szkoły podstawowej. Obecnie uczy języka angielskiego w placówce Montessori. Prywatnie jest mamą trójki dwujęzycznych dzieci: Martyny, Mieszka i Noego.

Prowadząca: Dominika
Grupy wiekowe 2,5-4,5 lat, 5-6 lat, 7-10 lat

 

MALI ODKRYWCY kółko naukowe

Zajęcia których ważnym elementem jest rozbudzanie pasji poznawania świata poprzez różne eksperymenty, fizyczne, chemiczne, przyrodnicze. Zajęcia rozwijają samodzielność myślenia, kreatywność, spostrzegawczość, koncentrację uwagi. Dzieci poznają świat barw, tajemnice wody, zjawiska przyrodnicze, fizyczne, chemiczne i wiele innych obszarów tematycznych. Wszyscy uczestnicy będą aktywnie uczestniczyć w doświadczeniach i eksperymentach.

Przykładowy zakres warsztatów:

Warsztaty zoologiczne. Warsztaty edukacyjne z udziałem zwierząt egzotycznych. Kontakt ze zwierzętami to świetny sposób na zarażenie dzieci miłością do przyrody. Uczą obchodzenia się z rozmaitymi gatunkami zwierząt. Zajęcia mają na celu stworzenie pozytywnego kontaku pomiedzy dziećmi a zwierzętami. Prowadzący opowiada ciewkawostki i zwyczaje z życia prezentowanych gatunków, zachęca do dotkniecia/wzięcia zwierzaka do rąk. Kontakt z wybranymi gatunkami pomaga przezwycieżyć fobie i im zapobiega. Zwierzęta są odpowiednio socjalizowane do kontaktu z ludźmi, oparte na zooterapii.

Warsztaty chemiczne. Eksperymenty fizyko-chemiczne z suchym lodem, podczas zajęć nastąpi min. produkcja piany, napoje z bąbelkami, bańki gazowe. A na koniec pokazu dzieci bedą się czuły jakby były wśród chmur, stały dwutlenek węgla w efekcie sublimacji zmieni się w gaz. Rozrywka i nauka w jednym.

Zajęcia odbywają się regularnie, raz w miesiącu, zapisy odbywają się w zamkniętej grupie, w odpowiedzi na bieżące wydarzenia zamieszczane na Facebooku strony. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych.

Prowadząca: Wojciech, Edyta
Grupy wiekowe: 5+

 

BABY DANCE 

Ruch przy muzyce jest ulubioną formą zajęć dla dzieci, ponieważ pozwala odreagować napięcia, daje możliwość radosnego i spontanicznego spędzenia czasu. Przygotowujemy oryginalne układy choreograficzne na bazie tańca współczesnego i disco. Przygotowujemy pokazy taneczne dla rodziców prezentujące zdobyte umiejętności dzieci. Zajęcia rozpoczyna rozgrzewka, ćwiczenia ruchowe i improwizacyjne a kończą zabawy przy muzyce, które mają kształtować wyobraźnię ruchową. Zajęcia wspomagają rozwój dziecka poprzez kształtowanie prawidłowej postawy ciała, usprawnienie motoryki, wyrobienie poczucia rytmu, słuchu, płynności ruchów.

Prowadząca: Ewa
Grupy wiekowe 2-3 lat, 3-4 lat, 4-5 lat

 

CAPOEIRA zajęcia sportowe, gimnastyczne

Capoeira to sztuka walki wywodzącą się z Brazylii. Nie jest to typowa sztuka uderzeń i uników. Jest wyjątkowa, ponieważ wszystkiemu towarzyszy muzyka i śpiew. Na pierwszy „rzut oka” przypomina taniec, ale nic bardziej mylnego. To połączenie ataków i uników z mniej lub bardziej efektownymi akrobacjami.

Capoeira kształtuje poczucie rytmu, koordynację ruchowa oraz równowagę, wpływając na zwiększenie świadomości swojego ciała oraz rozwój fizyczny.
Dzieci mają także okazję poznać odmienna kulturę oraz nauczyć się podstaw języka portugalskiego. Dodatkowym atutem zajęć jest nauka gry na tradycyjnych brazylijskich instrumentach (berimbau, pandeiro, atabaque) oraz śpiew w języku portugalskim. Capoeira może stać się pasja na całe życie. 
Treningi prowadzone są przez brazylijczyka Mistrza Caju, który posiada wieloletnie doswiadczenie w pracy z dziecmi. Prowadzi swoje grupy w kilku miastach w Polsce oraz w Holandii, Rumunii i Ugandzie.
Prowadzący: Caju
Grupy wiekowe 4-6 lat,  lat 7+

 

WARSZTATY PLASTYCZNE 

Na tych zajęciach będziemy realizować różnorodne tematy plastyczne, każde dziecko w sposób naturalny rozwinie zdolności abstrakcyjnego myślenia, kreatywności, poćwiczy zdolności manualne, będziemy rysować, malować, stemplować, gnieść, wąchać, smakować. Będziemy brudzić się i tworzyć. Podczas prac manualnych będziemy stosować różne techniki, farby, gips, plastelinę, modelinę, koraliki, prasowanki, wycinanki, styropian, masy plastyczne i inne.

Prowadząca: Agnieszka Grupy wiekowe: 4-6 lat, lat 7+

 

POMYSŁY NA ZMYSŁY poznawcze + sensoryka

Pomysły na zmysły to:

  • aktywne spędzenie czasu z dzieckiem
  • twórcze aktywności z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów min. chusty animacyjnej, instrumentów muzycznych, toru przeszkód, piórek, woreczków, bum bum rurek, woreczków, szarf, kolorowych apaszek, farb itp oraz przedmiotów codziennego użytku, mąki, ziaren, galaretki, kiślu, piasku i innych
  • rozwijanie zachowań społecznych
  • rozwój intelektualny, rozwój wyobraźni, twórczości, kreatywności, małej i dużej motoryki

Aktywności i zajęcia inspirowane min metodą Ruchu Rozwijającego, Zabawami fundamentalnymi, Integracją sensoryczną oraz Pedagogiką Zabawy z wykorzystaniem wielu piosenek, zabaw muzycznych i ruchowych.

Prowadząca: Agnieszka
Grupa wiekowa 2-4 lat

tel. 501 581 369

e-mail: rytmizabawa.opole@gmail.com

facebook.com/rytmizabawa